دسته: دسته‌بندی نشده

تقویت عضله بازو با حرکت کششی

برای داشتن دستانی قوی این نکات را به خاطر بسپارید.

امروزه بازوهای چاق و افتاده مشکل بسیاری از افراد مخصوصا خانم‌هاست. به طور کلی تقویت عضلات بازوها بسیار سخت است، اما در این مقاله نکات و راهکارهایی را به شما معرفی می‌کنیم که با کمک آنها می‌توانید در مدت زمانی کوتاه بازوهای خود را خوش‌فرم، ظریف و زیباتر کنید.

  1. دمبل راهکاری برای تقویت بازو
دمبل زدن راهکاری برای تقویت دست
دمبل زدن راهکاری برای تقویت دست
  1. توپ پیلاتس و عضله ای قدرتمند

استفاده از توپ پیلاتس، عضلات میانی بدن (سینه و شکم) را درگیر می‌کند و تأثیر زیادی در گرفتن نتایج بهتر در انجام ورزش‌های مربوط به تقویت قفسه‌ی سینه دارد. در زمان فرم‌دهی به بازوها برای ایجاد ثبات در مفصل شانه، کار با ماهیچه‌های قفسه‌ی سینه مهم است. در‌حالی‌که به پشت بر روی توپ دراز کشیده‌اید حرکت پروانه را با یک دست انجام بدهید. شانه‌های خود را بر روی توپ نگه داشته و باسن خود را بلند کنید و دستان خود را درحالی‌که دو دمبل سبک در دست دارید به‌صورت عمودی بالا ببرید. حالا به‌آرامی یک دست را به پهلو بخوابانید (حرکت پروانه با یک دست)، مکث کنید و دوباره دست خود را بالا ببرید. برای هر دست ۱۵مرتبه این حرکت را انجام بدهید

توپ پیلاتس و تقویت عضلات دست
توپ پیلاتس و تقویت عضلات دست
  1. فرمان ماشین و داشتن عضله بازو قوی

شما می‌توانید حتی زمانی که پشت ترافیک مانده‌اید هم بازوهای خود را لاغر کنید. کافی است فرمان را به منزله‌ی ساعت درنظر بگیرید و دستان‌تان را در موقعیت دو عدد ۳ و ۹ قرار بدهید و همزمان عضلات سینه و دست‌تان را منقبض کنید. سپس، دست‌ها را داخل فرمان قرار داده و آنها را به سمت بیرون منقبض کنید تا عضلات دلتوئید پشتی بازوهایتان تقویت شوند. ۱۰تا ۲۰ ثانیه دست‌های خود را به همین حالت نگه دارید و تا جایی‌که می‌توانید این حرکت را تکرار کنید. مطمئن باشید که حتی فردی که در اتومبیل کناری شماست متوجه حرکات‌ ورزشی شما نخواهد شد.

  1. بارفیکس راهی برای تقویت عضلات دست

تاب‌خوردن از این طرف به آن طرف بر روی بارفیکس‌ها فقط مختص کودکان نیست. این کار، روشی عالی برای شکل‌دادن به بازوهاست. سعی کنید ۲ تا ۳ دقیقه از ابتدا تا انتهای میله‌ها و بالعکس تاب بخورید. این تمرین تمام عضلات اطراف شانه‌های شما را درگیر می‌کند. همیشه راحت می‌توانید در پارک بارفیکس کار کنید. پس برای اینکه واقعا عضلات خود را درگیر کنید و این حرکات بر روی بدن شما تأثیر داشته باشند، سعی کنید تا جایی که می‌توانید فاصله‌ی دستان خود را روی بارفیکس از هم بیشتر کنید.

  1. ورزش شنا

هیچ‌کس منکر نمی‌شود که شناگران حرفه‌ای بازوهای عضلانی و فوق‌العاده‌ خوش‌فرمی دارند. شنای سبک‌ آزاد (freestyle) یا شنای‌ ‌‌پروانه بهترین ورزش‌ها برای تقویت عضلات بازو هستند. اما اگر نمی‌توانید شنا کنید (یا از شنا کردن خسته ‌‌می‌شوید) این ورزش‌ها را امتحان کنید.

حرکت پرس بازو

در کنجِ کم‌عمق استخر بایستید و دستان‌تان را روی لبه‌ی استخر قرار بدهید، سپس بازوها را خم کنید طوری‌که کف دست‌ها روی سطح لبه استخر باشد. حالا با فشار آوردن به سطح و صاف کردن بازوها، بدن‌تان را صاف بالا بکشید. در این وضعیت، بدن‌ شما با فشار آوردن به کف دست‌ها بالا کشیده می‌شود. حالا به وضعیت قبل بازگردید و درون آب بایستید. سعی نکنید با استفاده از پاهایتان و با پریدن بدن‌تان را بالا بکشید. بهتر است فقط روی استفاده از قدرت بازوهایتان تمرکز کنید. این حرکت را ۱۵ بار تکرار کنید.

ورزش شنا کمکی برای تقویت عضلات دست
ورزش شنا کمکی برای تقویت عضلات دست

حرکت پروانه

در عمقی از استخر بایستید که آب هم‌سطح شانه‌هایتان باشد. دست‌ها را از دو طرف بدن تا نزدیکی سطح آب بالا بیاورید. دست‌ها به حالت T در طرفین بدن نگه‌دارید. انگشت شست را بالا نگه دارید و سایر انگشتان‌ را به هم بچسبانید. حالا با فشار آوردن به آب با چهار انگشت به‌هم چسبیده، کف دستان‌تان را به سمت یکدیگر حرکت بدهید و در مقابل قفسه سینه به‌هم بچسبانید.سپس دوباره با فشار آوردن به آب با پشت چهار انگشت، دستان‌تان را از هم باز کنید و به وضعیت قبل بازگردانید. این حرکت ورزشی را ۱۵مرتبه تکرار کنید. این ورزش به تقویت عضلات سینه و دلتوئید پشتی (عضلات پشتی سرشانه) کمک می‌کند.

  1. پارو زدن و انجام حرکات کششی

با قایق‌رانی کردن می‌توانید بازوهایی عضلانی و خوش‌فرم داشته باشید. اما از آن‌جایی‌که اکثر ما برای قایق‌سواری به آب دسترسی نداریم (یا به یک قایق پارویی)، به جای آن این ورزش را در سالن‌ ورزشی به وسیله‌ی المپیک بار (میله‌ی بلندی که برای انجام حرکات پرس سینه استفاده می‌شود) انجام می‌دهیم. میله‌ی وزنه‌برداری را روی زمین میان پاهایتان قرار بدهید و نزدیک به یک سر وزنه بایستید. حالا یک سر وزنه را با دو دست از روی زمین بلند کنید. چند قدم به عقب گام بردارید تا در وسط میله قرار بگیرید. حالا در وضعیتی که اندکی روبه‌جلو خم شده‌اید، بازوهایتان را خم کنید تا میله را به بدن‌تان نزدیک کنید، سپس بازوهایتان را صاف کنید تا میله از بدن دور شود. این حرکت پارویی (خم و صاف شدن بازو) را ۲۰ بار تکرار کنید. سعی کنید برای نزدیک و دور کردن میله از بدن‌تان فقط از بازوهایتان کمک بگیرد و بالاتنه‌تان را حرکت ندهید. ۲۰ مرتبه این حرکت را انجام دهید. برای تقویت بیشتر بازو، در حالی‌که به همین شکلِ گفته‌شده ایستاده‌اید، ۱۰ بار میله را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و سپس همین کار را در جهت عکس عقربه‌های ساعت نیز انجام بدهید. مثل اینکه یک قابلمه‌ی بزرگ سوپ را در حالت ایستاده و خمیده روبه‌جلو هم می‌زنید

تقویت عضله بازو با حرکت کششی
تقویت عضله بازو با حرکت کششی
  1. ورزش یوگا

یوگا ورزشی عالی برای بالا بردن انعطاف‌پذیری بدن است. اما این ورزش همچنین به تقویت و فرم‌دهی به بازوهایتان نیز کمک می‌کند. بهترین ژست‌های قرار گرفتن بدن در این ورزش حرکت سگِ سر ‌پایین و حرکت پلانک با یک دست هستند.

حرکت سگ سر ‌پایین

ابتدا بایستید و از کمر به سمت جلو خم شوید. با هر دو دست به سمت جلو بروید تا جایی که باسن بالا بماند. پاشنه‌ی پاها را به زمین فشار دهید، شانه هایتان را شل کنید و به‌اندازه‌ی ۳ تا ۵ تنفس در این وضعیت بمانید. سپس با دست‌ها جلو رفته و در حالت پلانک قرار بگیرید.

حرکت سگ سر پایین در یوگا
حرکت سگ سر پایین در یوگا

حرکت پلانک با یک دست

به پهلوی چپ دراز بکشید و درحالی‌که هر دو پایتان جفت شده است، دست راست خود را به سمت آسمان بالا ببرید و بدن‌تان را از روی زمین بلند کنید. در این حالت به لبه پای چپ فشار می‌آورید تا تعادل خود را حفظ کنید. نفس خود را برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید. به پوزیشن پلانک با دو دست برگردید و این حرکت را بر روی سمت دیگر بدن‌تان نیز انجام دهید.

 


از علم خود کسب درآمد کنید

احتمالا شما هم در کامپیوترتان یک سری فایل های ارزشمند مثل کتاب الکترونیکی، جزوات درسی، تحقیقات دانشگاهی، نمونه سوال، قالب سایت، ویدئو و حتی موسیقی های خاص و … داشته باشید که برای خیلی ها جذاب یا مورد نیاز باشد. یا به طور مثال پروژه درسی که در دانشگاه شدیدا به آنها نیاز داشتید و آن را تولید کردید الان برای شما بلااستفاده شده ولی ممکن است برای هزاران دانشجویی که هم اکنون ترم اول هستند مورد نیاز باشد و براحتی حاضر باشند برای تهیه آن به شما پول بپردازند.

سایت  فروشگاه پروژه به عنوان اولین سایت فروش فایل های الکترونیکی دارای مجوز نماد اعتماد الکترونیکی و نماد ساماندهی رسانه های دیجیتال (لوگوی طلایی) با هدف کمک به ارتقا سطح علمی کشور و همچنین ایجاد محلی برای کسب درآمد برای محققین و پژوهشگران کشور راه اندازی شده است

فروشگاه پروژه

بدین صورت که دانشجویان و یا پژوهشگران می توانند با عضویت در سایت نتایج تجربیات ، تحقیقات و پژوهشهای خود را در اختیار دیگران قرار دهند و همچنین دیگر دانشجویان و علاقمندان می توانند با پرداخت هزینه از تجربه ای عزیزان استفاده نمایند.

در این سایت هیچگونه پروژه ای براساس تعریف مشتری انجام نمی پذیرد و تمام پروژه ها، کتاب ها، ترجمه ها و دیگر مطالب آموزشی پروژه هایی هستند که از قبل انجام گرفته اند و در اختیار عموم با قیمتی ثابت قرار گرفته اند.

از تمام عزیزان دعوت می شود در صورتی که پروژه و یا مطلب آموزشی دارند که می دانند برای دیگران ممکن است مفید باشند با عضویت در سایت آن را در اختیار دیگران قرار دهند.

فایلهای قابل فروش:

۱-کتابهای الکترونیک

۲-انواع نمونه سوال

۳-انواع نرم افزار موبایل و کامپیوتر

۴-قالب و ماژول

۵-اسکریپت

۶-فایل و کتابهای صوتی

۷-پروژه های آماده

۸-طرح های لایه باز فوتوشاپ

۹-جزوات درسی

و . . .

بازاریابی برای فروش

در صورتی که شما هیچ فایلی برای فروش ندارید پیشنهاد می شود در سامانه بازاریابی فروش ثبت نام و نسبت به ایجاد کد بازاریابی فروش اقدام نمایید تا بتوانید با استفاده از سیستم همکاری در فروش، از طریق فروش فایل های دیگر کاربران کسب درآمد نمایید. همچنین در صورتی که دارای کانال تلگرامی ، صفحه اینستاگرام ، وبلاگ و یا وبسایتی هستید می توانید از طریق قرار دادن کدهای بازاریابی خود، بدون هیچگونه سرمایه گذاری، به درآمد بالایی برسید. حداقل مبلغ پورسانت برای فایل های موجود در سیستم پنج درصد میباشد.

http://enproject.ir


علل خستگی زود هنگام ورزش کردن

چرا در طول تمرین سریع #خسته میشیم❓

Image result for ‫خسته شدن ورزش‬‎

🗓 کم خونی

🗓 بی خوابی یا بدخوابی

🗓 استرس داشتن در طول روز

🗓 ممکن است بیمار باشید

🗓 ننوشیدن آب کافی

🗓 مشکلات تیروئیدی

🗓 نداشتن برنامه غذایی درست

🗓 استاندارد نبودن برنامه تمرینی

 

منبع : سایت سردشت اسپرت


فواید نوشیدن 8 لیوان آب در روز

💠فواید نوشیدن 8 لیوان آب در روز

Image result for drink water

1⃣چربی سوزی
2⃣شادابی پوست
3⃣سم زدایی بدن
4⃣افزایش متابولیسم
5⃣تقویت استخوان ها
6⃣تقویت سیستم ایمنی
7⃣افزایش خلاقیت ذهنی


11 عادت پیر کننده را بشناسید

✅ ١١ عادت پیر کننده را بشناسیم:

Image result for ‫پیر کننده‬‎
🔸دیر خوابیدن
🔹کم تحرکی و ورزش نکردن
🔸تمایل به خوراکی های شیرین
🔹سیگار کشیدن
🔸مالیدن چشم
🔹تغییر پی در پی وزن
🔸خوابیدن روی شکم
🔹کنترل نکردن استرس
🔸نداشتن برنامه غذایی سالم
🔹نوشیدن ناکافی آب نسبت به نیاز بدنتان
🔸خصومت و دشمنی

 

منبع : سایت سردشت اسپرت


فواید عرق کردن هنگام ورزش

⁩فواید عرق کردن در ورزش ?

Related image

1⃣ دفع سموم از بدن

2⃣ دشمن سنگ کلیه

3⃣ تقویت سیستم تهویه بدن

4⃣ کمک به بهبودی زخم ها

5⃣ اندام عالی و قدرتی شدن ارامش مغز

6⃣ رهایی از شر جوش های زايد

 

منبع : سایت سردشت اسپرت


ورزش شکم را جدی بگیرید.

♻️ همیشه تمرین شکمتان را تغییر دهید :

Image result for ‫ورزش شکم‬‎

♉️ تغییر منظم تمرینات شکم، باعث می‌شود نتیجه بهتری از تمریناتتان بگیرید. مهمترین مسأله در تمرینات شکم این است که هنگام تمرین، بازدهی مناسب را از تمرینتان دریافت کنید

🔷 از بهترین تمرینات شکم عبارتند از :

دراز و نشست خلبانی، دراز و نشست روی توپ بدنسازی، بالا بردن جفت پا در حالت درازکش و سیم کش شکم

منبع : سایت سردشت اسپرت


رزرو بلیط هواپیما، تور مشهد و جاذبه های زیارتی و گردشگری

با خرید تور مشهد و تجربه ی تور ارزان قیمت و با کیفیت، اوقات خوشی را در پایتخت معنوی ایران تجربه کنید.

شهر مشهد از گذشته به عنوان یک شهر زیارتی و سیاحتی مطرح بوده و اکنون از جهت فرهنگی، علمی و سیاسی و اقتصادی نیز اهمیت یافته است، به طوری که به دلایل مختلف، از جمله حضور بیش از ۱۲ میلیون زائر و مسافر در هر سال و قرارداشتن در مسیر بزرگراه آسیایی، از امکانات اقتصادی و تجاری ویژه‏ای برخوردار شده است و دارای میراث معماری پرجاذبه و شهری مدرن به همراه پیشینه ای پرافتخار است. مشهد پایتخت معماری سنتی اسلامی بوده وهنوز هم در اطراف و اکناف آن آثاری از بازارچه های سنتی به چشم می خورد. در مجموع باید گفت مشهد برای هر کسی تجربه ای لذتبخش را رقم خواهد زد. همچنین میتوانید جهت رزرو بلیط هواپیما مانند بلیط هواپیما تهران به مشهد و بلیط هواپیما تهران به کیش و بلیط هواپیما تهران به استانبول به سایت http://itc724.com مراجعه نمایید

رزرو تور مشهد

برای یافتن تور مشهد با ویژگی های مورد نظر خود، انواع تورها از جمله تور هوایی مشهد و تور زمینی مشهد با قطار به تفکیک هتل آپارتمان تا هتل ۵ ستاره در صفحه اصلی سایت قابل مشاهده می باشد. لیست تورها به صورت ماهانه قرار داده میشود و بر اساس ارزانترین نرخ قطار و پرواز که معمولا در اوایل هفته و به جز ایام پیک می باشد قابل مشاهده بوده و برای استعلام دقیق تر نرخ تور و هتل و پرواز مشهد میتوانید با شماره های شرکت تماس بگیرید.

ویژگی های رزرو تور مشهد در http://tour-mashhad.com

امکان رزرو تور مشهد به همراه خدمات دلخواه

این شرکت این امکان را به شما می دهد که خدمات تور مشهد مانند گشت شهری، بیمه مسافرتی، ترانسفر فرودگاهی و … را بر حسب نیاز و تمایل خود خریداری نمایید. در صورت درخواست گشت گشت ها به صورت گشتهای ۴ ساعته در مسیر انتخابی مسافر از مسیرهای ۴ گانه قابل انتخاب خواهد بود.

بهترین زمان سفر به مشهد

بهترین زمان سفر به مشهد فصل بهار است چرا که با وجود اینکه مشهد پایتخت معنوی ایران محسوب می شود و همواره زائران زیادی به این شهر سفر می کنند اما در فصل بهار نسبت به سایر فصول خلوت تر میباشد و هتل و بلیط هواپیما مشهد و در کل تور مشهد را ارزانتر از سایر فصول میتوان خریداری کرد.

مشاهده ی کلیه اطلاعات هتل های مشهد

امکان مشاهده جزئیات هر یک از هتل های مشهد به همراه امکانات، عکس، موقعیت مکانی و لیست اتاق ها موجود فراهم گردیده است.

قیمت تور مشهد

ما به شما تضمین بهترین قیمت تور مشهد را می دهیم، پس از جستجو، لیستی از تور مشهد که از تور ارزان قیمت  در هتل آپارتمان تا تورهای لوکس در هتل های ۵ ستاره و مجلل به صورت مجزا نمایش داده می شود.

جاذبه‌های طبیعی

کوهسنگی مشهد

جاذبه‌های طبیعی که درنزدیکی شهر مشهد قرار دارند، شامل ییلاقات شاندیز، طرقبه، زشک، روستای کنگ، نغندر، جاغرق، چالیدره، پارک جنگلی وکیل‌آباد، باغ‌وحش وکیل‌آباد، آبشار ارتکند، پارک جنگلی نه‌دره در دو کیلومتری جنوب مشهد، پارک کوهسنگی، آبشار قره سو، دره اخلمد، فریزی، سد ارداک، هفت حوض، چشمه گیلاس و چشمه گراب هستند.

پارک جنگلی طرق (انقلاب) در حاشیهٔ جنوب‌شرق مشهد، درنزدیکی پلیس راه، یکی از بزرگ‌ترین اماکن در اسکان و ارائه خدمات گردشگری به شهروندان و زائران است. این پارک در سال ۱۳۴۰ احداث شده، و در سال ۱۳۷۹ بازپیرایی گردیده‌است. پارک جنگلی طرق دارای فضاهای تفریحی، فرهنگی، ورزشی و تجاری با ۲۱۰ هکتار فضای جنگلی و ۱۱۲هزار مترمربع فضاهای عمرانی است. این پارک جنگلی دارای تیپ‌های درختی پهن‌برگ، مخلوط و سوزنی‌برگ بوده و اقاقیا و زبان‌گنجشک بیشترین نوع در سطح این محدوده است.


[uniplace_links]